Недоторкані (крапка) ком

2012-07-11

КС: законопроект опозиції про недоторканність – неконституційний

Конституційний суд

Влада сподівається ухвалити закон про обмеження недоторканності депутатів у вересні

Конституційний суд України визнав неконституційним законопроект опозиції в частині про зняття недоторканності з президента і суддів.

Водночас суд підтвердив конституційність тієї частини документа, де йдеться про зняття імунітету з депутатів парламенту.

Це випливає з висновку суду, оприлюдненого у середу.

20 червня Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроект, авторами якого є депутати від опозиції, який передбачав зміни до Основного закону щодо недоторканності депутатів парламенту, президента і суддів усіх рівнів.

Цей законопроект у першому читанні підтримала також проурядова більшість. Водночас, керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов назвав проект "профанацією", оскільки, за його словами, у 2010-му році висновок про неконституційність обмеження недоторканності президента та суддів Конституційний суд вже робив.

Згодом парламентська більшість запропонувала свій варіант законопроекту, який передбачає обмеження лише депутатської недоторканності.

5 липня парламент, ухваливши проект у першому читанні, також направив його на розгляд Конституційного суду, як це передбачає процедура ухвалення змін до Конституції.

Опозиція участі в голосуванні не брала, оскільки на той час відмовилася від засідань на знак протесту проти ухвалення закону "Про засади державної мовної політики".

Представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко пояснив, що законопроект більшості передбачає, що проти депутатів можна порушувати кримінальні справи, "але позбавити їх свободи або відправити в ув'язнення можна тільки після того, як набуде чинності вирок суду".

"Таким чином імунітет, або недоторканність, значно обмежуються і фактично щодо будь-якого народного депутата можна буде проводити всі законні дії", – сказав під час розгляду проекту закону Юрій Мірошниченко.

Якщо Конституційний суд надасть свій висновок ближчим часом, на черговій сесії Верховної Ради він може бути розглянутий. Проте на той час в Україні буде у розпалі виборча кампанія.

Парламентські оглядачі вважають, що Верховній Раді важко буде набрати 300 голосів для ухвалення необхідних поправок до Конституції.

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Пробачте, щоб відправити коментар, маєте увійти в систему.

© 2010-2024, Недоторкані... | Hosted by Who-El.se? and Name.ly using 100% renewable energy | Sign in | Sign up