Недоторкані (крапка) ком

2012-05-12

Перед виборами депутати заговорили про недоторканність

Верховна Рада

Регіонали пропонують зняти недоторканість, але тільки з депутатів

У відповідь на обіцянки ініціювати скасування недоторканнності з депутатів і високих чиновників, які пролунали на форумі об'єднаної опозиції 12 травня, представники провладних сил вирішили зіграти на випередження і вже нинішнього тижня мають намір розглянути у Верховній Раді свій проект поправок до Конституції щодо зняття недоторканності. Але лише депутатської.

Опозиціонери, які мають свій альтернативний проект, вже заявили про "передвиборчий піар" регіоналів.

Оскільки поправки стосуються Основного закону, то у першому читанні їх можна ухвалити 226-ма голосами, потім надіслати до Конституційного суду, і лише на наступній сесії ухвалити зміни конституційною більшістю.

Голова комітету з регламенту, регіонал Володимир Макєєнко сказав ВВС Україна, що вони ініціювали розгляд цього питання на вимоги своїх виборців, які, за його словами, висловлюють невдоволення нерівноправністю депутатів і простих громадян.

А заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко в інтерв'ю ВВС Україна підкреслив, що головною відмінністю нинішньої норми від старої є те, що кримінальна справа порушується проти депутата автоматично після скоєння ним злочину.

"Сьогодні не можна притягти депутата до кримінальної відповідальності, поки прокуратура не звернеться за дозволом до Верховної Ради. Ми пропонуємо, аби справа порушувалася одразу, в разі скоєння особою злочину. І згода парламенту необхідна лише для передачі справи в суд. Щодо президента, є рішення Конституційного суду, який заборонив зменшувати імунітет голови держави. За процедурою, можна ухвалити закон про імпічмент, а потім діяти за Конституцією",- каже Вадим Колісніченко.

"Брязкальце" для виборців

"Ми пропонуємо, аби кримінальна справа порушувалася одразу, в разі скоєння депутатом злочину. І згода парламенту необхідна лише при передачі справи в суд"

Вадим Колісніченко, Партія регіонів

Лідери опозиції, які самі перед кожними виборами – останніми президентськими і парламентськими – заявляли про необхідність зняття недоторканності, нині кажуть про ініціативу регіоналів, як передвиборчий "піар".

Водночас представник фракції БЮТ-Батьківащина Андрій Павловський сказав ВВС Україна, що для розгляду альтернативного проекту від опозиції у питанні недоторканності вже зібрана достатня кількість голосів.

"Нинішня ініціатива регіоналів - це передвиборче "брязкальце". Виборцю кидають "намисто", як колись аборигенам кидали скляне намисто в обмін на золото. Так і з цією недоторканністю. Як перед кожними виборами, регіонали в першому читанні голосують "за", а після перегонів, вони успішно про неї забувають. Це чергове обдурювання виборців", - твердить Андрій Павловський.

Разом з тим, на думку депутата від БЮТ, опозиція пропонує скасувати недоторканність з усіх, хто її має, починаючи з президента, закінчуючи членами уряду, прем'єром, прокурорами і суддями.

У відповідь регіонали заявляють, що опозиція маніпулює громадською думкою, наводячи, як приклад, неможливість зняття недоторканності, приміром, із суддів. Вадим Колесніченко каже, що існує зобов'язання перед Радою Європи, яке унеможливлює робити такі кроки.

"Нинішня ініціатива регіоналів - це передвиборче «брязкальце». Буси кидають виборцю, як колись аборигенам кидали скляні буси в обмін на золото. Як перед кожними виборами, регіонали в першому читанні голосують "за", а після перегонів, вони успішно забувають про недоторканість"

Андрій Павловський, фракція БЮТ-Батьківщина

Бютівець Андрій Павловський зауважує, що реалізація пропозицій регіоналів може призвести до збільшення тиску на опозицію.

"недоторканність є різною. Щоб не вичищали потім Раду від опозиції, можна ухвалити такий закон і пересадити всю опозицію за грати. Коли особа виступає з політичними заявами, робить політично вмотивовані дії, а потім її "саджають" - це одне. Особа повинна мати право на політичну діяльність і бути в цьому сенсі недоторканною. Щоб вона мала право критикувати владу, зокрема, за корупційну діяльність, інші злочини перед народом. Інша справа , якщо убивство або гвалтування. Тут не можна говорити про депутатську недоторканність", - сказав ВВС Україна Андрій Павловський.

Він нагадав, що опозиційний проект про зняття недоторканності вже зібрав 150 підписів.

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Пробачте, щоб відправити коментар, маєте увійти в систему.

© 2010-2023, Недоторкані... | Hosted by Who-El.se? and Name.ly using 100% renewable energy | Sign in | Sign up